HAKKIMDA


Merhaba! :)

Ben uluslararası finans bölümünden mezun, aynı zamanda çocuk gelişimcisi, evli bir blogcuyum. Üniversiteyi Mersin'de bitirdim. Erasmus programıyla Avrupa'ya gitme fırsatım oldu.  Şuan Denizli'de yaşıyorum. Öğretmen bir anne, mühendis bir babanın kızıyım. İki kere de ablayım. Akademisyen bir 'adam'ın eşiyim. İyi ki de öyleyim. :) İleride iyi bir anne olma isteğindeyim. 

Çocuk gelişimi ve okul öncesi ile ilgili paylaşmak istediklerim, günlük yaşamımda izlediğim-dinlediğim şeyler, yapmanız ve yapmamanız gerekenler, sağlıklı şeyler, güzellik, bildiklerimle sizlere yardımcı olabileceklerim, teknoloji, seyahat, bazen şiir, bazen film, bazen tarih, bazen de çay kahve ile ilgili her şeyi blogumda sizlerle paylaşmak isterim. Gelin birlikte gülelim, gezelim, düşünelim...

Benimle ilgili biraz daha ayrıntı için buyurunuz;

Bir ara fotoğrafçılığa heveslendim hobi olarak, bir dernekte derslere gittim, birkaç gezide bulundum. Hala fotoğrafçılık konusunda kendimi geliştirme çabasındayım. Ama babam ve annem -kendi mesleklerinin yanında- sıkı fotoğrafçıdırlar, ben onların yanında ezik büzük kalırım. :-/ 

Bisiklet sürmeyi ve yağmurlu havaları severim. İkizler burcuyum, yaz çocuğuyum ama sanırım kışı yaza yeğliyorum çünkü terliyoruz yaa yapış yapış... Hem battaniye, kitap, kahve üçlüsünü yazın yapamıyoruz. :) 

En sevdiğim renk kırmızı, en sevdiğim hayvanlar köpekler ve filler. Beni en çok dehşete düşüren hayvan galiba yılan, örümcekler de içimi fena kıpraştırır. :) Buna rağmen doğa ile iç içe olan her şeyi severim, ee Türk'üz neticede. 

Bana öyle alışveriş merkezlerinde saatlerce gezmek hiç gelmez, daralırım. Erkek olacakmışım ben. Salın beni piknik alanlarına, yürüyüş parklarına, sokaklara, deniz kenarlarına, arkanızı dönüp bakmayın bile. :)

Milli Takım'ımızı tutmak dışında eş durumundan Galatasaraylıyım. Hep sessiz sakin, güleryüzlü ve arkadaş canlısı olduğumu söylerler.  E umarım öyleyimdir de... :) Her sabah kahve içmeye bayılırım. Arkadaşlarımla kahveye de paha biçemem. Tabi ki Türk kahvesi.

En sevdiğim müzik tarzııı, bilemedim, özellikle akustik olması suretiyle her dilden slow parçayı çok severek dinlerim. Yabancı dans parçalarını neredeyse her gün dinlerim. Bunalımdayken blues dinlerim. Türküsüz olmaz, söylemek istediklerimizi türküler söyler çünkü. Bilim-kurgu ve aksiyon filmlerini gözümü kırpmadan izlerim. 

Her zaman çok iyi bir okçu olmak istemişimdir ama o oku henüz bir türlü atamadım. İleride bunu da yaparım umarım.

İşten güçten blog yazmaya vakit çaldıkça buralarda paylaşımda oluyorum... İşte böylee... :) 

Herhangi bir konuda merak ettiğiniz bir şey olursa bana e-posta göndermekten çekinmeyin. Farklı yazılarda görüşmek üzere!                                                                                                                                                              
                                                                                                                                           Tülin

 (tulinbusiness@gmail.com)