Kitap Önerilerim - Çocuk Neyi Neden Yapar - 1 , Adem Güneş

Adem Gunes, Cocuk Neyi Neden Yapar


Günlük yaşamda ve öğrencilerimde karşılaştığım genel çocuk davranışlarının nedenlerini daha somut örneklerle anlamamı sağlayan bir kitap oldu benim için. Daha önce hem okulda hem diğer çocuk gelişimi kitaplarında okuduğum kitaplarda verilen tavsiyelere ve bilimsel bakış açılarına da destekçi oldu diyebilirim. Ve şükür ki çocukların farklı davranışları karşısında yanlış tepkiler sergilemediğimi anlamamı sağladı.

Adem Güneş Çocuk Neyi Neden Yapar - 1 kitabında gayet sade bir dille günlük yaşamda karşılaşabileceğiniz her türlü çocuk davranışına örnek vermiş, nedenlerini anlamamız için bize ışık tutmuş, bu davranışlar karşısında 'neler yapmalı- neler yapmamalıyız'lara değinmiş. Kitapta değinilen bu davranışlara utangaçlık, internet bağımlılığı, hırçınlık, gece uyanmalarını örnek gösterebilirim. 


Adem Gunes, Cocuk Neyi Neden Yapar


Adem Gunes, Cocuk Neyi Neden YaparBunları yaparken hem kendisi vaka örnekleri vermiş hem de okurlarından gelen sorulara cevap vererek bahsettiği başlıkları somutlaştırmış. Anne olmaya az kala okuduğum faydalı kitapların arasındaydı. Okudukça insan kendini daha güvende hissediyor ister istemez... Sizlere de hamilelik döneminde ve tabi ki sonrasında okumanızı tavsiye ederim, zaten bir çırpıda bitiyor.

Kitabın içerisinden birkaç bölüm de fotoğraflarla paylaşmak istedim, çünkü ben kitapları almadan önce sadece kitap kapağını değil, içindekiler kısmından başlık ve bölümlerini de incelemeyi seviyorum.

Umarım okuduğum ve tavsiye ettiğim kitapların bana da sizlere de çocuk yetiştirmekte faydası olur, kolaylıklar dilerim... Adem Gunes, Cocuk Neyi Neden Yapar

Adem Gunes, Cocuk Neyi Neden Yapar